Stĺpové a konzolové žeriavy

Ponúkame stĺpové žeriavykonzolové žeriavy. Tieto žeriavy sa často využívajú pri manipulácii s predmetmi v skladoch, dielňach alebo pri obsluhe obrábacích strojov a zariadení. Vďaka nim si výrazne zjednodušíte prácu pri prenášaní predmetov.

Výhody: ktoré majú stĺpové žeriavy a konzolové žeriavy: malé rozmery, malá hmotnosť, variabilné riešenie, minimálne nároky na kotvenie. Cena týchto žeriavov závisí od typu prevedenia a vybavenia. V prípade záujmu o cenovú ponuku nás neváhajte kontaktovať.

Poskytujeme kompletnú dodávku – projekt, výrobu, montáž, skúšky, uvedenie do prevádzky a tiež spracovanie technickej dokumentácie.

Základné informácie pre stĺpové žeriavy a konzolové žeriavy

Stĺpový žeriav dokáže obsluhovať prakticky celú plochu okolo svojho stĺpu (360°). Je kotvený do zeme, čo zaisťuje jeho dobrú stabilitu. Skladá sa zo stĺpu, otočnej hlavy a nosníka, na ktorom je umiestnený kladkostroj a napájacia trolej.
Konzolový žeriav sa najčastejšie upevňuje na existujúcu konštrukciu haly. Jeho umiestnenie však limituje jeho obslužnú plochu na menej než 360°.

Oba tieto typy majú množstvo pozitívnych vlastností, ale nie sú vhodné, ak potrebujete pokryť veľkú obslužnú plochu.  Použitý kladkostroj môže byť lanový alebo reťazový. Často sa využívajú kladkostroje na ručný pohon. Ovládanie žeriavu je zabezpečované závesným ovládačom alebo rádiovým diaľkovým ovládaním. Kladkostroj je napájaný zhrňovacím káblovým vedením v uzavretom
vozíčkovom profile.

Ak máte záujem o stĺpový žeriav alebo konzolový žeriav, ste na správnom mieste. Kontaktujte nás pre viac informácií.

stlpove a konzolove zeriavy